دستانی که کمک می کنند پاکتر از دستهایی هستند که رو به آسمان دعا می کنند (کوروش کبیر)
خوش آمدید - امروز : جمعه ۳۰ شهریور ۱۳۹۷
خانه » فرهنگ و هنر » تلویزیون » خلاصه داستان و قسمت آخر سریال دست سرنوشت + عکس
خلاصه داستان و قسمت آخر سریال دست سرنوشت + عکس

خلاصه داستان و قسمت آخر سریال دست سرنوشت + عکس

خلاصه داستان و قسمت آخر سریال دست سرنوشت + عکس

خلاصه داستان و قسمت آخر سریال دست سرنوشت + عکس

خلاصه داستان و قسمت آخر سریال دست سرنوشت + عکس

سریال دست سرنوشت

خلاصه داستان سریال دست سرنوشت و قسمت آخر سریال ترکی دست سرنوشت به همراه عکس بازیگران زن ترک سریال دست سرنوشت که محصول ۲۰۱۴ کشور ترکیه است.

داستان سریال دست سرنوشت

این سریال که تولید آن در سال ۲۰۱۴ آغاز شد، از کادر بازیگران حرفه ای و سناریویی متفاوت برخوردار بوده و داستانی عاشقانه و در عین حال پر از هیجان در انتظار بیننده است. سریال دست سرنوشت تولید شرکت پروداکشن ۰۳ است و سناریویی عاشقانه و درام دارد.

بازیگران نقش اصلی آن خدیجه شندیل بازیگر نقش دیلا در مجموعه دیلا، اوزجان دنیز کارگردان و خواننده ی معروف ترک، بگم کوتوک یاشاراوغلو که یکی از بازیگران سریال چکاوک است، می باشند.

خلاصه داستان و قسمت آخر سریال دست سرنوشت + عکس

خلاصه داستان و قسمت آخر سریال دست سرنوشت + عکس

بازیگر نقش شاهزاده مهمت، گوربی ایلری در سریال حریم سلطان و گل اونات هنرپیشه ی نقش اقبال در سریال عمر گل لاله نیز در کادر هنرپیشگان اصلی این مجموعه قرار دارند. سریال دست سرنوشت در زمان پخش خود در ترکیه بسیار مورد استقبال قرار گرفته و بینندگان بسیاری داشته است. این مجموعه تا به حال به نه کشور از جمله بلغارستان، اندونزی، شیلی و صربستان فروخته شده است.

داستان آن به این شکل است که قهرمان دومین پسر خانواده ی ثروتمند یوروکهان است. او یک برادر و یک خواهر بزرگتر از خود دارد. از آنجایی که برادر او دو فرزند دختر دارد، مادر قهرمان نگران ادامه ی نسل خاندان یوروکهان است و همسر او یعنی دافنه را تحت فشار قرار می دهد.

دافنه سال ها پیش بر اثر یک تصادف شانس مادر شدن را از دست داده است. او زندگی خوشبختی با قهرمان دارد و عاشق همسر خود است اما این مشکل در زندگی او را بسیار آزار می دهد. البته که او نیز مانند هر زن دیگری دوست دارد حس مادر شدن را تجربه کند و به خاندان یوروکهان یک نوه ی پسر که نام این خاندان را زنده نگه دارد، بدهد.

خلاصه داستان و قسمت آخر سریال دست سرنوشت + عکس

خلاصه داستان و قسمت آخر سریال دست سرنوشت + عکس

در طرف دیگر داستان، دختری روستایی به نام الیف وجود دارد که در شهر هاتای زادگاه پدری قهرمان، زندگی می کند و در مزرعه ی یوروکهان ها کارگر است. او از فشارهای پدرش برای ازدواج با شخصی به نام مقصود در عذاب است. پدرش او را به مقصود فروخته بود. تا اینکه مادر الیف به صورت تصادفی همسر خود یعنی پدر الیف را می کشد. به این ترتیب او به همراه مادر و خواهر خود نازلی از شهرشان فرار می کنند.

در راه مادر او را به جرم کشتن پدرش دستگیر می کنند و به این ترتیب الیف و نازلی به استانبول می آیند. دست سرنوشت و تقدیر، آنها و خانواده ی یوروکهان را به هم می رساند.

قسمت های اولیه سریال دست سرنوشت با حضور اوزجان دنیز و حتیچه شندیل در آنتاکیا منطقه ی هاتای فیلمبرداری شده و تصویربرداری های این مجموعه در سمت های مختلف شهر استانبول ادامه یافته است. لوکیشن های اصلی این سریال جدید، در منطقه ی بیکوز واقع در قسمت آسیایی استانبول که بسیاری از سریال های مهم در این ناحیه تصویربرداری می شوند، قرار دارد. همچنین برای سکانس های کنار ساحل از نواحی ساحلی ساریر و منطقه ی ینی کوی استفاده شده است.

خلاصه داستان و قسمت آخر سریال دست سرنوشت + عکس

خلاصه داستان و قسمت آخر سریال دست سرنوشت + عکس

در مجموعه دست سرنوشت نیز مانند بسیاری از سریال های ترک، مکان تصویربرداری، استایل بازیگران و اکسسوری های موجود در منزل، بسیار لوکس و چشم نواز هستند. همانطور که می دانید برای تهیه این طرز پروژه ها معمولا از دیزاینرها و استایلیست های حرفه ای برای کارگردانی هنری و مشاوره ی استایل استفاده می شود. کارگردان هنری و استایلیست این مجموعه در مصاحبه ای در مورد شکوه حاکم بر تصاویر و زیبایی های موجود در تم اصلی سکانس های این سریال صحبت کردند.

ملیس پرز مشاور استایل این پروژه گفت: “ما سعی داریم پوشش بازیگران هماهنگ با صحنه های مختلفی که بازی می کنند باشد، اما نگرش کارگردان و سناریست ها نیز در این امر موثر است و برای ما بسیار اهمیت دارد. زیرا علاوه بر خود بازیگران، کارگردان و سناریست هر کار هنری بخش بزرگی از کاراکترهای پروژه ی موردنظر را خلق کرده و دیدی متفاوت به تک تک شخصیت های داستان دارند. هر کدام از کاراکترها در تصور سناریست نقش بسته و بهتر است که کار بر اساس آن نگرش جلو برود. همچنین پوشش یک بازیگر در هنگام ایفای یک نقش خاص، باید هماهنگ با شخصیت موردنظر او در سریال باشد. به عنوان مثال در مجموعه ی دست سرنوشت دافنه شخصیت پیچیده ای دارد و معمولا برای او از لباس های سبک مدرن و ساده با برش های مشخص استفاده می کنیم. کمتر پیش می آید که او لباسی با پارچه ی گلدار بپوشد.

خلاصه داستان و قسمت آخر سریال دست سرنوشت + عکس

خلاصه داستان و قسمت آخر سریال دست سرنوشت + عکس

اما الیف اینگونه نیست. او کاراکتری انعطاف پذیرتر دارد و به همین دلیل از پارچه ها و برش های لطیف تری برای او استفاده می شود. گاهی نیز ممکن است این قوانین به دلیل مطابقت با صحنه های متفاوت و شرایط جوی حاکم بر یک سکانس خاص، تغییر کند. لازم به ذکر است که راحتی و رضایت خود بازیگر نیز برای ما اهمیت دارد و به آن توجه می کنیم. مثلا در هواهای بسیار سرد تمام سعی خود را برای راحتی بازیگر در این شرایط آب و هوایی می کنیم. ما برای این کار با برندها و اسپانسرهای بسیاری همکاری داریم و هزینه های زیادی برای این منظور پرداخت می شود.

خلاصه داستان و قسمت آخر سریال دست سرنوشت + عکس

خلاصه داستان و قسمت آخر سریال دست سرنوشت + عکس

کارگردان هنری این مجموعه دمت دینچکایا در این باره گفت: “پوشش بازیگران یکی از اصل های اساسی این کار است. حدود ده سال است که در تهیه سریال ها از این فاکتور استفاده می شود و سبک پوشش بازیگران در هنگام ایفای نقش زیر ذره بین قرار گرفته و این کار طبق قانون خاصی انجام می شود. برای باور کردن هر چه بیشتر کاراکتر توسط بیننده ها این کار از اهمیت بسیاری برخوردار است.

خلاصه داستان و قسمت آخر سریال دست سرنوشت + عکس

خلاصه داستان و قسمت آخر سریال دست سرنوشت + عکس

همچنین استایل مو، میکاپ، فیزیک بدنی، رنگ پوست و مو بازیگر نیز در چگونگی خلق استایل کاراکتر موردنظر موثر است. البته که عوامل جانبی مانند نور و منشی صحنه نیز در کامل کردن این اصل موثرند. همچنین برای دیزاین خانه و مکان تصویربرداری نیز تحقیقات بسیاری در زمینه ی خانواده های آنتاکیایی و نگرش چنین خانواده ای به دیزاین منزل کردیم. البته وضعیت مالی و اجتماعی این خانواده نیز باید در نظر گرفته شود. برای دیزاین منزل یوروکهان ها سبکی مدرن کلاسیک استفاده شده است. در این کار زمان و مکانی که در آن قرار گرفته ایم نیز بسیار اهمیت دارد.”

قسمت آخر سریال دست سرنوشت

مثل هر سال امسال هم خانواده یروکهان در آنتاکیا دور هم جمع میشن . اولین محصول انار رو با آرزوی برکت برای همه جمع میکنن . در حالیکه همه چیز روبه راهه کیمت خانوم در مورد ناتوانی عروسش در به دنیا آوردن بچه به کنایه حرفی میزنه و همین حرف باعث میشه تا عروسش دفنه خیلی آزرده بشه و از شوهرش قهرمان بخواد تا به وسیله یک زن دیگه بچه ای به دنیا بیارن و بزرگ کنن ولی قهرمان این حرف رو بعد از یه مدت مخالفت شدید قبول میکنه . این زن کسی نیست جز الیف دختری که به تازگی مادرش پدرش رو کشته و مشکلات دیگه ای هم سر راهش قرار گرفته و بی خانمان شده و …

مثل هر سال امسال هم خانواده یروکهان در آنتاکیا دور هم جمع میشن . اولین محصول انار رو با آرزوی برکت برای همه جمع میکنن . در حالیکه همه چیز روبه راهه کیمت خانوم در مورد ناتوانی عروسش در به دنیا آوردن بچه به کنایه حرفی میزنه و همین حرف باعث میشه تا عروسش دفنه خیلی آزرده بشه و از شوهرش قهرمان بخواد تا به وسیله یک زن دیگه بچه ای به دنیا بیارن و بزرگ کنن ولی قهرمان این حرف رو بعد از یه مدت مخالفت شدید قبول میکنه . این زن کسی نیست جز الیف دختری که به تازگی مادرش پدرش رو کشته و مشکلات دیگه ای هم سر راهش قرار گرفته و بی خانمان شده و …در اولین روز برداشت محصول انار که خانواده یوروخان جشن می گیرند همه دور هم جمع شده اند و برای سلامتی و سودآوری بیشتر دعا می کنند.

در این جشن حرف هایی گفته می شود که به مذاق دفنه خوش نمی آید. همه او را سرزنش می کنند که چرا بچه دار نمی شود. شوهر او قهرمان از دفنه دفاع می کند و به همه می گوید که بچه دار شدن برایش اهمیتی ندارد.

اما دفنه که به شدت ناراحت است تلاش می کند و تصمیم جدی میگیرد که به هر قیمتی که شده است بچه دار شود. پس از مشورت با مادرشوهرش عفت آنها تصمیم میگیرند که با رحم جایگزین فردی دیگر بچه قهرمان را نگه دارند و پس از زایمان و به دنیا آمدن بچه فردی که استخدام شده است را مرخص کند.
اما این اتفاق زندگی خانواده یوروخان را برای همیشه تغییر می دهد.

دفنه پس از راضی کردن شوهرش قهرمان دختر زیبایی به نام الیف را برای رحم جایگزین پیدا می کند.

الیف که دختر زیبا و ساده اس است و به اجبار پدرش به ازای دریافت پول با مردی ازدواج کرده است. مادر این دختر برای حمایت از دخترش مقابل شوهرش او را ناخواسته می کشد و بعد از این قتل به استانبول فرار می کند که به زندان می افتد. اما الیف که با خواهر کوچکش زندگی می کند مجبور می شود پیشنهاد رحم اجاره ای را قبول کند و مجبور می شود بچه را در رحمش نگهداری کند.

الیف که فکر می کند بعد از ۹ ماه حاملگی و نگهداری از بچه می تواند پول را بگیرد و زندگی اش را از سر بگیرد با اتفاقات عجیبی روبرو می شود. گویا دفنه توانایی مادر شدن را نداشته است و بدنش تخمک گذاری نمیکرده و به همین دلیل عفت با دکتر قرار گذاشته که از تخمک خود الیف و اسپرم قهرمان استفاده کنند و این موضوع یک راز بین عفت و دکتر باقی بماند. امام همه فکر می کنند که بچه ای که در شکم الیف است بچه دفنه است در صورتی که الیف بچه خودش را باردار است!

منبع: دلنا

گردآوری: سایت تفریحی بیا فان

کپی برداری از مطالب سایت با درج لینک منبع به بیا فان مجاز است 7