ارزش انسان به افکار و باورهای اوست
خوش آمدید - امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷
خانه » اخبار » خبر توقیف روزنامه یالثارات بعد از توهین با کلمه دیوث کیست
خبر توقیف روزنامه یالثارات بعد از توهین با کلمه دیوث کیست

خبر توقیف روزنامه یالثارات بعد از توهین با کلمه دیوث کیست

خبر توقیف روزنامه یالثارات بعد از توهین با کلمه دیوث کیست

خبر توقیف روزنامه یالثارات بعد از توهین با کلمه دیوث کیست

خبر توقیف روزنامه یالثارات بعد از توهین با کلمه دیوث کیست

توقیف روزنامه یالثارات

بعد از فشار افکار عمومی و جامعه هنری بالاخره روزنامه یا نشریه یا حالا هفته نامه یالثارات توقیف شد که با تصمیم هیأت نظارت بر مطبوعات، نشریه «یالثارات» توقیف شد.

سی‌ امین نشست خبری حسین نوش‌ آبادی سخنگوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و صفی پور مدیرعامل بنیاد رودکی در سال همایش های برج آزادی برگزار شد.

نوش آبادی در این نشست خبری، درباره اهانت نشریه «یالثارات» نسبت به برخی هنرمندان و موضع ارشاد اظهار داشت: نشریه مذکور چندین بار به دلیل رعایت نکردن اخلاق رسانه ای توقیف شده بود و با وساطت دوباره راه‌اندازی شد. اما این بار به بهانه تحلیل یک رویداد سینمایی و نوع پوشش هنرمندان به ساحت هنر اهانت کرده بود. لذا با این اهانت، مجدد هیأت نظارت بر مطبوعات تصمیم گرفتند این نشریه را توقیف کنند. ما موافق توقیف هیچ نشریه‌ای نیستیم اما توهین به ساحت هنر و هنرمندان پذیرفتی نیست. این حرکت ضد اخلاقی، ضد فرهنگی و ضد رسانه ای است.

وی تاکید کرد: برای ما تفاوتی ندارد آن نشریه موافق با چه گروه و جناحی است. هیأت نظارت بر مطبوعات نهاد حکومتی و فرا قوه‌ای است و تصمیمانی که می گیرد، تصمیمات نمایندگان تمام قوا است.

سخنگوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در خصوص سوال یک خبرنگار مبنی بر استاندارد شدن سالن‌ های نمایشی و محتوای برخی نمایشنامه‌ها گفت: سال گذشته از سوی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، سال تئاتر نامیده شد و به دنبال آن تعدادی از سالن‌ها تجهیز شدند اما همچنان سالن‌‌ها کافی نیست و به عنوان مادر هنرهای نمایشی هنوز خلأ وجود دارد. در خصوص نمایشنامه‌ها نیز ما در مقابل مراکز و حوزه های مربوطه نظارت و توجه خود را داریم. کمتر اتفاق افتاده که رویدادهای خارج از عرف در سالن‌های نمایشی بیفتد اما به محض دریافت گزارش مبنی بر تخلف و نامتعارف بودن نمایشنامه با ولنگاری فرهنگی مقابله می کنیم ولی این انصاف نیست بگوییم همه نمایش ها از اخلاق به دور است. این کار توهین به ساحت فرهنگ است.

خبر توقیف روزنامه یالثارات بعد از توهین با کلمه دیوث کیست

خبر توقیف روزنامه یالثارات بعد از توهین با کلمه دیوث کیست

وی در خصوص شورای پروانه نمایش گفت: ارشاد دخالتی در تصمیمات شورای صنفی سینمایی و نمایشی نمی کند؛ تنها در صورت لزوم به آنها یاری می‌رساند. وزارت ارشاد سعی می‌کند از دخالت سایر نهادها جلوگیری کند. نمی توان تمام منافذ را بست اما اعضای شورای صنفی خودشان آزادی تصمیم دارند و باید داشته باشند تا از دخالت‌ها جلوگیری کم شود.

نوش آبادی درخصوص روشن شدن تکلیف خانه همسر رضا پهلوی عنوان کرد: تشخیص، نظارت، حفظ و مرمت آثار و ابنیه تاریخی و فرهنگی بر عهده سازمان میراث فرهنگی است.

نوش آبادی با نام بردن از میدان آزادی به عنوان محل دیدار مردم و رهبر کبیر انقلاب پس از پیروزی انقلاب اسلامی اظهار داشت: برج آزادی یادمان کشور و نماد جمهوری اسلامی است. ۵۰ سال از تاسیس آن می گذرد و بسیاری از مردم دنیا، ایران را با برج آزادی می شناسند که تلفیقی از سنت و مدرنیته است. طرح این برج در سال ۴۵ بین هنرمندان و طراحان به مسابقه گذاشته شد. در پی آن طراح ۲۴ ساله ای به نام حسین امانت که دانش آموخته دانشکده هنرهای زیبا بوده، برنده می شود.

وی افزود: ساخت این برج در سال ۴۸ آغاز شد و در ۲۴ دی ماه ۱۳۵۰ به بهره برداری می رسد. این برج قبل از پیروزی انقلاب اسلامی، برج شهیاد نام داشت که به آزادی تغییر عنوان داد. ضمن اینکه منشور حقوق بشر اولین بار در این برج پرده‌برداری شد.

نوش آبادی با اشاره به طراحی های خاص این برج و رعایت اصول مهندسی گفت: متاسفانه حریم این برج حفظ نشده است.

گردآوری: سایت تفریحی بیا فان

توهین نشریه یالثارات به بازیگران جشن حافظ با کلمه دیوث

تاکنون ۷ نظر ثبت شده است.

 1. این نشریه مثل مرد داره کار می کنه، که گفته توقیف شده؟؟
  http://www.yalasarat.com/

 2. حرکت این نشریه از این باب جای تقدیر دارد که بالاخره توانست با یک حرکت هوشمندانه بعد از سالها رگ غیرت نداشته دیوث ها را بجنباند. هرکس خودش را مخاطب این روزنامه قرار می دهد و از محتوای حق و حقیقت این مقاله که عین کلام معصومین است ناراحت است و آن را توهین می داند به معنای واقعی کلمه دیوث است….

  • واقعاً. خدا حفظشون کنه بچه های یا لثارات رو . حرف دل ملت رو زدن. بخدا این بازیگرای ما هیچی بارشون نیست اینم از وضعیت پوششون.

 3. استاد دست شما هم درد نکنه نظرمو گذاشتی !!!!!!!

 4. خانم زهرا عذر من اشتباه نوشتم

 5. خانم زهرا میگن فلانی لجش گرفته مورچه گازش گرفته مصداق شماست
  بهشت رفتن لیاقت میخواد
  نه تو رو خدا فکر کردی اصرارت میکنن پاشی بری بهشت هه اینجا رو باش
  اعتماد به سقف
  مثل این که حرف حق برا شما خیلی تلخ بوده
  به اقای جنتی وزیر بسیار هنرمند سلام ما رو برسونین
  هه !!!
  فعلا

 6. دمتون گرم حقشونه دست مریزاد به اقای جنتی خیلی خوشم اومد از کارش واقعا مرده
  میدونی چرا؟
  چون هر جا که سخن حقی گفته بشه باید درشو بست وخفه کرد باید کرکره شون رو اورد پایین اخه حرف حق تلخه وتاوون داره چون به زور که نمیشه مردم رو به بهشت برد.
  اقای جنتی تشکر

کپی برداری از مطالب سایت با درج لینک منبع به بیا فان مجاز است 6