انسان همان می شود که اغلب به آن فکر می کند. (کوروش کبیر)
خوش آمدید - امروز : یکشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۷
خانه » اخبار » بازداشت سمیرا منتظری خبرنگار در قاهره + علت دستگیری
بازداشت سمیرا منتظری خبرنگار در قاهره + علت دستگیری

بازداشت سمیرا منتظری خبرنگار در قاهره + علت دستگیری

بازداشت سمیرا منتظری خبرنگار در قاهره + علت دستگیری

بازداشت سمیرا منتظری خبرنگار در قاهره + علت دستگیری

بازداشت سمیرا منتظری خبرنگار در قاهره + علت دستگیری

سمیرا منتظری

خبر بازداشت سمیرا منتظری خبرنگار ایرانی در قاهره مصر که امروز ۱۹ مرداد ۹۵ توسط نیروهای امنیتی مصر دستگیر شده است را در زیر با جزئیات برای شما آورده ایم.

سمیرا منتظری عصر دیروز دوشنبه توسط نیروهای امنیتی مصر بازداشت شد. خانم منتظری پس از بازداشت توسط پلیس مصر به مرکز بازپرسی منتقل شد. بهانه بازداشت این خبرنگار نداشتن مجوز پوشش خبری اعلام شده است.

خبرنگار العالم افزود که هم اکنون برای ایشان وکیل گرفته شده و کارهای حقوقی وی پیگیری می شود.

دفتر حفاظت منافع جمهوری اسلامی ایران در قاهره هم پس از اطلاع از موضوع بازداشت خبرنگار صدا و سیما، از طریق ارتباط با مسئولان مصری پیگیر وضعیت ایشان است.

در مورد آخرین وضعیت بازداشت “سمیرا منتظری” خبرنگار صدا و سیما در مصر، گفت: خانم منتظری خبرنگار آزاد صدا و سیما بوده که تاکنون گزارش‌ های فراوانی از قاهره داشته است.

وی افزود: این گزارشگر حدود سه روز پیش برای تهیه گزارشی از یک درگیری در محل حادثه حاضر شد، اما نیروهای امنیتی به بهانه نداشتن مجوز تصویربرداری، وی را بازداشت می کنند.

چپریان ادامه داد: تاکنون هیچ اتهامی به صورت رسمی علیه خبرنگار صدا و سیما از سوی مقامات امنیتی مصر اعلام نشده است. مدیر کل اخبار خارجی خبرگزاری صدا و سیما تصریح کرد: متعاقب این حوادث از طریق دفتر حافظ منافع جمهوری اسلامی ایران در قاهره پیگیر این موضوع شدیم، بعد از طولانی شدن روند آزاد سازی این خبرنگار، مکاتبه ای با قشقاوی معاون کنسولی وزارت خارجه صورت گرفت و رونوشتی از آن به رئیس دفتر حافظ منافع ایران در قاهره ارائه شده است.

وی تاکید کرد: پس از پیگیری‌ “منتظری” آزاد شد، اما حکم وی هنوز نهایی نیست و باید دید پیگیری‌ های حقوقی در روزهای آینده از سوی وکیلش چه نتیجه خواهد داشت.

مدیر کل اخبار خارجی خبرگزاری صدا و سیما خاطر نشان کرد: هنوز شرایط ادامه کار خبرنگار صدا و سیما در قاهره مشخص نیست.

منبع: العالم

گردآوری: سایت تفریحی بیا فان

کپی برداری از مطالب سایت با درج لینک منبع به بیا فان مجاز است 9