شب آنگاه زیباست که نور را باور داشته باشیم.
خوش آمدید - امروز : دوشنبه ۷ بهمن ۱۳۹۸
خانه » دانلود » فیلم دعوای لفظی مسعود فراستی و نعیمی در برنامه هفت
فیلم دعوای لفظی مسعود فراستی و نعیمی در برنامه هفت

فیلم دعوای لفظی مسعود فراستی و نعیمی در برنامه هفت

فیلم دعوای لفظی مسعود فراستی و نعیمی در برنامه هفت

فیلم دعوای لفظی مسعود فراستی و نعیمی در برنامه هفت

فیلم دعوای لفظی مسعود فراستی و نعیمی در برنامه هفت

دعوای لفظی مسعود فراستی

دانلود فیلم دعوای لفظی شدید مسعود فراستی و اصغر نعیمی کارگردان فیلم سایه های موازی در برنامه سینمایی هفت جمعه ۳۰ مهر ماه به نقد فیلم سایه‌ های موازی پرداخت اما اصغر نعیمی کارگردان این فیلم سینمایی اواسط برنامه ناراحت شد و از ادامه نقد فیلمش جلوگیری کرد.

برنامه سینمایی «هفت» ‌ شب گذشته در بامداد شنبه ۱ آبان ماه در ادامه بحث جنحالی هفته گذشته خود پیرامون اصالت فرم یا محتوا، با حضور محمدتقی فهیم و اصغر نعیمی روی آنتن زنده شبکه سه سیما رفت.

نعیمی در ادامه به تندی به نقد مسعود فراستی پرداخت و بیان کرد: من خیلی مردد بودم تا به این برنامه بیایم. این درست نیست که به فیلمنامه نویس بگوییم عرضه این را نداشته است! رسانه عمومی جایی است که وقتی ما در آن صحبت می‌کنیم باید مراقب باشیم از چه ادبیاتی استفاده می‌کنیم. اصلا فیلم من فیلم فارسی! فیلم فارسی شرف دارد به اینکه مثل تو بنشینم جلوی تلویزیون از یک رانت و موقعیت مسمومی استفاده کنم و بدانیم هیچ کسی هم نمی‌ تواند جواب ما را بدهد.

نعیمی: فراستی! مسیری که می‌ روی غم انگیز است

وی خطاب به فراستی گفت: مسعود! تو مسیری که می‌ روی مسیر غم انگیزی است و آدم غم انگیزی شده‌ ای! من دلم برایت می‌ سوزد. از اینکه تو لذت می‌ بری من را و فیلم مرا سخیف کنی، من ناراحت می‌ شوم.

فراستی در پاسخ به جنجال‌ های نعیمی گفت: پشت این جمله‌ها مخفی نشو. عرضه یعنی توان! توان این را نداشته است. تو با ادبیات خودت برداشت کن. بجای آنکه ناراحت شوی و استرس بگیری، به نقد فیلمت پاسخ بده.

نعیمی ادامه داد: حرف من این است که مسعود فراستی که به همه فیلم‌ ها از «فروشنده» تا «سایه‌ های موازی» نقد می‌ کند، آیا جرات دارد وارد مسائل دیگری مثل فساد مالی یا پولشویی در سینما شود؟ چرا آن‌ها را نقد نمی‌ کند؟!

افخمی در پاسخ به این اظهارات نعیمی گفت: یعنی مسعود فراستی به عنوان یک منتقد فیلم درباره مسائل پولشویی در مملکت صحبت کند؟!! مسعود که وظیفه خود را به درستی انجام می‌ دهد، ما نیز وظیفه خود نمی‌ دانیم به هر مسئله‌ ای در جامعه ورود کنیم.

فراستی: وقتی فیلم نساختی انتظار تعریف نداشته باش

فراستی نیز بیان کرد: ‌ وقتی فیلم نساختی، وقتی یک حرکت دوربین درست نداری و تنها یک لوکیشن پیدا کردی و دو بازیگر را روبروی هم نشاندی که با دیالوگ‌ های ضعیف عقیقی که واقعا فیلمنامه دبیرستانی نوشته، تنها یک پن کنی، از من انتظار تعریف نداشته باش.

در ادامه نعیمی: اگر همه فیلم‌ ها بد هستند چرا وقت خود را برای نقد آن‌ ها تلف می‌ کنی؟ بالاخره ۱۰ فیلم که ارزش نقد جدی را دارند. اگر مشکلت پول است من دستمزد حضورت در برنامه «هفت» را می‌ دهم تا برای معیشتت، همه را خراب نکنی! فقط برای معیشت صحبت نکن. کار تو نفرت پراکنی است! مسعود وقتی متوجه این نیست که اصغر نعیمی به نسبت فیلم قبلی‌ اش چقدر تلاش کرده که فیلم بهتری بسازد و اشکالاتش را رفع کند، در حالی که باید ببیند، نقدش غلط است.

افخمی بیان کرد: این چنین نیست. وقتی می‌ گویی تنها ۱۰ فیلم در سال ارزش نقد واقعی را دارند، یعنی ارزش این را دارند که منتقد به لحاظ زیبایی‌ شناسی با فیلم مواجه شود. باقی‌ اش وظیفه من و برنامه هفت است.

دانلود فیلم

::

گردآوری: سایت تفریحی بیا فان

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

کپی برداری از مطالب سایت با درج لینک منبع به بیا فان مجاز است 7