عمر آنقدر کوتاه است که نمی‌ارزد آدم حقیر و کوچک بماند.
خوش آمدید - امروز : دوشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۹
خانه » اخبار » دلیل مرگ ۳ بیمار دیالیزی در بیمارستان سینا اهواز ۹ مرداد ۹۵
دلیل مرگ ۳ بیمار دیالیزی در بیمارستان سینا اهواز ۹ مرداد ۹۵

دلیل مرگ ۳ بیمار دیالیزی در بیمارستان سینا اهواز ۹ مرداد ۹۵

دلیل مرگ ۳ بیمار دیالیزی در بیمارستان سینا اهواز ۹ مرداد ۹۵

دلیل مرگ 3 بیمار دیالیزی در بیمارستان سینا اهواز 9 مرداد 95

دلیل مرگ ۳ بیمار دیالیزی در بیمارستان سینا اهواز ۹ مرداد ۹۵

بیمار دیالیزی

دلیل مرگ ۳ بیمار یا ۴ بیمار دیالیزی در بیمارستان سینا شهرستان کارون اهواز که رییس بیمارستان سینا شهر کارون گفت: فوت بیماران به علت عفونت روده ای بوده است.

بخش دیالیز بیمارستان سینا ۸۵ بیمار دارد و روزانه نصف این تعداد برای دریافت خدمات درمانی به این بخش مراجعه می کنند.

وی ادامه داد: روز دوشنبه چهار مرداد ماه، ۵۰ بیمار دیالیز شده با حال عمومی مناسب مرخص شدند که روز سه شنبه ،۵ نفر از آنها با علائم تب، تهوع، استفراغ و اسهال خونی به اورژانس این بیمارستان مراجعه کردند.

حسینی نژاد افزود: مراجعه کنندگان تحت درمان قرار گرفته اما به علت وجود نقص ایمنی شدید، سه نفر از آنها به تناوب در روزهای چهارشنبه، پنجشنبه و جمعه فوت می کنند. با وجود فصل گرما، علت مرگ عفونت هاى روده اى تشخیص داده شده است .

وی تصریح کرد: عدم رعایت بهداشت فردی و ارتباط دهانی-مدفوعی، این بیماران را دچار عفونت شدید کرده است. چرا که دستگاه های بخش دیالیز و غذاى بیمارستان که مورد استفاده بقیه بیماران نیز بوده، هیچ مشکلی نداشته و ندارند.

رییس بیمارستان سینا یادآور شد: بخش دیالیز این بیمارستان درجه یک کشوری است و سیستم تصفیه، پالایش و پیش پالایش آب بیمارستان با بهترین کیفیت در یک ماه اخیر اصلاح شده است.

خبر امروز ۱۴ مرداد ۹۵

عامل عفونت بیماران دیالیزی بیمارستان سینا اهواز یک باکتری روده ای به نام E.Coli اعلام شد.

رئیس مرکز بهداشت خوزستان در خصوص بررسی علت مرگ ۴ بیمار دیالیزی بیمارستان سینا گفت: یک تیم اپیدمیولوژیست که از توان علمی و تخصصی کارشناسان وزارتخانه نیز بهره می برد، برای بررسی علت مرگ تشکیل شده که با روشی علمی به دنبال پیدا کردن علت وقوع این مسئله می باشد.

شکراله سلمان زاده به سندرومی که بیماران از آن طریق فوت کرده اند اشاره کرد و افزود : در حقیقت عمده ترین راه انتقال بیماری از طریق دهان و دستگاه گوارش است، چرا که اگر عامل بیماری زا و عفونت از راه خون وارد بدن شود اسهال خونی ایجاد نمی کند.

وی بیان داشت: بدین ترتیب تمام مواردی را که بیماران در طول دیالیز ممکن بود مصرف کرده باشند از قبیل غذای بیمارستان، آب مصرفی و میان وعده شامل کیک و شیر و آبمیوه و همچنین قسمت های مختلف آشپزخانه مورد بررسی، آزمایش و نمونه برداری قرار گرفت.

رئیس مرکز بهداشت خوزستان خاطرنشان کرد: نکته حائز اهمیت این است که عامل میکروبی یک باکتری روده ای به نام ای کولای (E.Coli) می باشد که از طریق دهان و دستگاه گوارش منتقل می شود.

وی با بیان اینکه دستگاه های دیالیزی هیچ مشکلی ندارند گفت: عامل میکروبی از طریق کشت خون و مدفوع از بیماران جدا شده است و در حال بررسی است که مشخص شود این بیماری از کجا به بیماران منتقل شده است، این عامل می تواند از طرق مختلفی از جمله پوست، خون و دهان وارد بدن بیمار شده باشد، اما قطع به یقین و طبق شواهد موجود که همان اسهال خونی است نشان می دهد که از راه دهان و دستگاه گوارش به بدن بیمار منتقل شده است و از دستگاه های دیالیز نبوده است.

سلمان زاده در خصوص تشکیل کمیته اضطراری برای بررسی موضوع خاطرنشان کرد: دو کمیته در این خصوص ایجاد شده است ، یکی کمیته ای متشکل از برخی از اعضای هیات علمی دانشگاه به صورت مستقل و با دستور استاندار و کمیته دیگر کمیته ای فنی متشکل از برخی اعضای هیات رئیسه دانشگاه از قبیل معاون درمان، معاون بهداشتی و همچنین مسئولین برخی حوزه های دیگر که به دستور رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز تشکیل شده است.

وی افزود: تمامی افراد دیالیزی بیمارستان سینا به صورت حضوری و یا تلفنی مورد بررسی، پیگیری و مصاحبه قرار گرفته اند که آیا دچار علائم مشابه شده اند یا خیر و در طول مدتی که برای دیالیز به بیمارستان مراجعه کرده اند از چه مواد غذایی و چه آبی استفاده کرده اند که همه اینها روش های علمی کمک کننده برای پیدا کردن منبع بیماری است.

رئیس مرکز بهداشت خوزستان در باره مشاهده موارد دیگر بیماری تصریح کرد: به جز ۵ بیمار مراجعه کننده با تابلوی عفونت به بیمارستان سینا، خوشبختانه مورد دیگری از بیماری مشاهده نشده است و بیش از ۸۰ بیماری که مرتبا جهت انجام دیالیز به صورت هفته ای ۳ مرتبه به بیمارستان مراجعه می کنند به طور منظم در حال معالجه و درمان هستند و خدمت رسانی به آنان بدون هیچ مشکلی در حال انجام است.

وی افزود: امیدواریم نتایج نهایی منبع بیماری که بعد از بررسی آزمایش کشت مشخص می شود طی روزهای آینده اعلام شود.

گردآوری: سایت تفریحی بیا فان

تاکنون ۵ نظر ثبت شده است.

  1. داستان که چیز دیگشت.فیلمش لو رفته

  2. قضیه چیز دیگه ای رو داره نشون میده. مثل اینکه روی بیمارا بنزین ریخته شده اتیش گرفته . فیلمش لو رفته چی بگم والا

  3. من در این بیمارستان بستری بودم پرستار بخش موقع نمونه گیری میخواست بدون اینکه روی دستم الکلی بکشد ازمن نمونه بگیرد وقتی گفتم چرا به دستم الکل نمیکشی حرفهای بی ربط زد این فقط یک نمونه کوچک بود عمق فاجعه بیشتر از این حرفهاست

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

کپی برداری از مطالب سایت با درج لینک منبع به بیا فان مجاز است 2