عزیزانم هنگام نشستن, بزرگان و ریش سپیدان را بر خود مقدم بدانید.(کوروش کبیر)
خوش آمدید - امروز : شنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۶
خانه » اخبار » اخبار جلسه غیرعلنی دادگاه متهم قتل ستایش قریشی ۲۴ شهریور ۹۵

اطلاعیه سایت

اخبار جلسه غیرعلنی دادگاه متهم قتل ستایش قریشی ۲۴ شهریور ۹۵

اخبار جلسه غیرعلنی دادگاه متهم قتل ستایش قریشی ۲۴ شهریور ۹۵

اخبار جلسه غیرعلنی دادگاه متهم قتل ستایش قریشی ۲۴ شهریور ۹۵

اخبار جلسه غیرعلنی دادگاه متهم قتل ستایش قریشی 24 شهریور 95

اخبار جلسه غیرعلنی دادگاه متهم قتل ستایش قریشی ۲۴ شهریور ۹۵

دادگاه متهم قتل ستایش قریشی

اولین جلسه غیرعلنی دادگاه متهم پرونده قتل ستایش قریشی صبح امروز چهارشنبه ۲۴ شهریور ماه ۹۵ در شعبه هفتم دادگاه کیفری یک استان تهران برگزار شد.

این جلسه به صورت غیرعلنی و به ریاست قاضی خازنی برگزار شده است.

بر اساس این گزارش، مجتبی فرح‌ بخش وکیل مدافع متهم پرونده ستایش ۲۵ مرداد ماه سال جاری از برگزاری اولین جلسه دادگاه رسیدگی به قتل ستایش قریشی در تاریخ ۲۴ شهریور خبر داد و به خبرنگار ایسنا گفت: در صورت برگزاری دادگاه وفق ماده ۳۵۲ قانون آیین دادرسی کیفری جلسه منافی عفت غیر علنی است و در خصوص اتهام دیگر با استناد به مادتین ۳۱۵ و ۴۱۳ حضور افراد ثالث با اذن دادگاه امکان پذیر است. تا پیش از این یک جلسه تحقیقات مقدماتی در دادگاه پیرامون بررسی عمل منافی عفت برگزار شده بود که جلسه مذکور جلسه تحقیقاتی بود و چند جلسه نیز در بازپرسی تحقیقات انجام شد.

وی افزود: قرار است در جلسه ۲۴ شهریور ماه به اتهامات موکلم رسیدگی شود واطلاع ندارم که به کدام اتهامات موکلم قرار است رسیدگی شود.

بر اساس این گزارش، ۲۳ خردادماه فرحبخش به ایسنا گفته بود: هفته قبل جلسه تحقیقات مقدماتی در مورد اتهام دوم موکلم مبنی بر عمل منافی عفت، برگزار شد و تحقیقات به پایان رسید، البته من هم در جلسه حضور داشتم. دادگاه موکلم را در ارتباط با ماده ۳۸۷ آئین دادرسی کیفری که به طرفین و وکلا اجازه می دهد پرونده را مطالعه کنند و ایرادات تحقیقات مقدماتی را به دادگاه مطرح کنند، احضار کرده بود، اما موکلم قادر به طرح ایرادات نبود. بر همین اساس من در این هفته برای طرح ایرادات به دادگاه می روم.

اخبار جلسه غیرعلنی دادگاه متهم قتل ستایش قریشی 24 شهریور 95

اخبار جلسه غیرعلنی دادگاه متهم قتل ستایش قریشی ۲۴ شهریور ۹۵

وی با یادآوری اینکه به استناد قانون جدید آیین دادرسی کیفری عمل منافی عفت مستقیما در دادگاه رسیدگی می‌ شود، گفته بود: در حال حاضر تحقیقات مقدماتی در مورد دو اتهام موکلم به پایان رسیده است. ما هم ایرادات را اعلام خواهیم کرد البته تصمیم با دادگاه است که یا جلسه مقدماتی قبل از رسیدگی را برگزار می کند یا پرونده را برای رفع ایرادات به دادسرا ارسال می کند.

وی ۲۶ خردادماه هم به خبرنگار ایسنا گفته بود: لایحه‌ اعتراضی را به دادگاه حاوی ایرادات بخش تحقیقات مقدماتی ارایه داده است.

پیش از این غلامحسین اسماعیلی رییس دادگستری استان تهران نیز در این زمینه به ایسنا گفته بود که اولین جلسه رسیدگی به پرونده «ستایش قریشی» ۱۲ خردادماه در شعبه هفت دادگاه کیفری یک استان تهران به صورت غیرعلنی برگزار شده است.

همچنین محسن افتخاری سرپرست دادگاه‌های کیفری یک تهران نیز درباره برگزاری جلسات تحقیقات اولیه به ایسنا گفته بود که دومین جلسه رسیدگی به پرونده ستایش قریشی در روز یکشنبه ۱۶ خردادماه در شعبه ۷ دادگاه کیفری یک استان تهران به ریاست قاضی خازنی به صورت غیرعلنی برگزار شده است.

گردآوری: سایت تفریحی بیا فان

کپی برداری از مطالب سایت با درج لینک منبع به بیا فان مجاز است 3