تمام محبتت را به پای دوستت بریز نه تمام اعتمادت را. (حضرت علی علیه‌السلام)
خوش آمدید - امروز : یکشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۷
خانه » اخبار » سخنان جنجالی علم الهدی در نماز جمعه مشهد + اشتباه تاریخی
سخنان جنجالی علم الهدی در نماز جمعه مشهد + اشتباه تاریخی

سخنان جنجالی علم الهدی در نماز جمعه مشهد + اشتباه تاریخی

سخنان جنجالی علم الهدی در نماز جمعه مشهد + اشتباه تاریخی

سخنان جنجالی علم الهدی در نماز جمعه مشهد + اشتباه تاریخی

سخنان جنجالی علم الهدی در نماز جمعه مشهد + اشتباه تاریخی

سخنان جنجالی علم الهدی

سخنان جنجالی آیت الله علم الهدی که این هفته امام جمعه مشهد گرچه به مثابه هفته گذشته پرحاشیه و جنجالی نبود اما یک گاف و اشتباه تاریخی را همراه خود داشت.

سایت اینترنتی علم الهدی: آیت الله علم الهدی امام جمعه مشهد در خطبه های نمازجمعه امروز این شهر گفت:

– آلوده کردن جوانان به مفاسد اخلاقی، نقشه دشمن برای تسلط بر کشور است

– تمام سعی استکبار جهانی بر این است که دین را زمین بزند و سفره دین را از زیر پای مردم جمع کند.

– اگر بنا شد جوانانِ این مردم دنبال شهوت‌ رانی، عیاشی و گناه رفتند و در مفاسد اخلاقی و اجتماعی آلوده شدند، این‌ ها دیگر روی مین نمی‌ روند و آن‌ وقت است که دشمن بر ما مسلط می‌ شود.

– ۲۸ مرداد برای امروزِ جامعه و کشور ما یک تجربه برای آمریکا و یک عبرت برای مردم به‌ پا خواسته مسلمان و متدین این کشور است. در دو مطلب این تجربه و عبرت نسبت به ۲۸ مرداد وجود دارد.

– جدایی روحانیت از نهضت مردمی، عامل سقوط دولت مصدق بود

– در جریان کودتای امریکایی ۲۸ مرداد و سقوط نهضت ملی مردم ایران ثابت شد در هر حرکت آزادی بخش و در هر نهضت عدالت‌ خواهی تا زمانی که دین و روحانیت در عرصه نهضت و حرکت است، هیچ نیرویی نمی تواند آن را شکست دهد اما اگر دین و روحانیت از عرصه حرکت و نهضت جدا شد، این نهضت ساقط شدنی و به خاک مالیدنی است. ۲۸ مرداد این را ثابت کرد.

– مردمی که جوانان‌شان می‌ روند روی میدان مین و از تمام بدن‌ شان فقط دو تا قلم استخوان باقی می‌ ماند و با دشمنان خدا می‌ جنگند.

– عناصر لائیک و بی‌ بندوبار تنها پیاده نظام دشمن هستند

– در خیابان‌ های تهران فاحشه‌ ها روی ماشین‌ ها و کامیون‌ ها برای برگرداندن شاه و اجرای این کودتای امریکایی شعار می‌ دادند. اراذل و اوباش بودند. یکی از افراد خودش برای من نقل می‌کرد؛ می گفت در دروازه شمران، چهارراه هدایت، آن روز دیدم این شعبان بی‌ مخ و دستیارانش، یک جوان دانشجویی که طرفدار نهضت ملی بود را گرفتند، روی زمین خواباندند و با چاقو روی پیشانی‌ اش «یا خائن» را کندند. این شقاوت و این حرکت؛ این‌ دسته پیاده نظام امریکایی هستند. اگر بنا شد جریان‌ های لائیک بیایند در عرصه جامعه ما اردوکشی کنند، کار تا به این‌جا پیش می‌ رود و لذا این باید به عنوان یک عبرت برای مردم ما مشخص باشد.

– برادران، خواهران؛ این احزاب و جریان‌ های سیاسی که در عرصه رقابت سیاسی دنبال استخدام لائیک‌ ها و بی‌ دین‌ ها هستند، بدانند اگر بی‌ دین‌ ها و لائیک‌ ها را به خیال خودشان استخدام کردند؛ این‌طور نیست که آن‌ ها در سایه اردوکشی جریان‌های بی‌دین و لاابالی بی‌ بندوبار به قدرت برسند؛ (بلکه) این دشمنان خارجیِ ما هستند که بر آن‌ ها مسلط می‌ شوند و نمونه‌اش ۲۸ مرداد (است) که یک تجربه عبرت عینی برای مردم ما است.

– این که در هر عرصه و بحران رقابت سیاسی انتخاباتی، یک عده جریان‌ های سیاسی راه می‌ افتند از لاابالی‌ گری، ولنگاری و بی‌ بند و باری حمایت می‌ کنند، به خیال این‌که یک مشت جوان بی‌ دین و دختر و پسر لائیک را در استخدام حرکت سیاسی خودشان در بیاورند، این‌ ها بدانند اگر بنا شد صحنه جامعه ما صحنه اردوکشی لائیک شد، این به نفع دشمن است، نه به نفع وزارت و وکالت آن‌ ها.

– در جریان فتنه ۸۸ دقیقا امریکایی‌ ها همین نقشه را پیاده کردند. یعنی تجربه ۲۸ مرداد را در فتنه ۸۸ خواستند پیاده کنند که اردوکشی‌ های خیابانی به وسیله جریان‌های لائیکی که شعار می‌ دادند «نه غزه، نه لبنان» و «جمهوری ایرانی»، خواستند به وسیله این‌ ها بیایند نقشه کودتای ۲۸ مرداد را دوباره اجرا کنند و یک ربع قرن دیگر مستشاران چکمه به پای امریکایی بر گرده این مردم مسلط شوند که هوشیاری و هوشیارسازی این رهبر حکیم فرزانه و پایمردی شما مردم، این نقشه دشمن را نقش بر آب کرد.(تکبیر)

امری که گویا آیت‌ الله علم‌ الهدی هم تلاش کرده است درسخنانش به همین اختلاف و شکاف بین قدرت با دین اشاره کند اما فراموش کرده اند که فاصله‌ای که این اختلاف را بین دو رهبر نهضت ملی شدن نفت ایجاد کرد نه ۲۹ روز بلکه بیش از یک سال بود.

گردآوری: سایت تفریحی بیا فان

کپی برداری از مطالب سایت با درج لینک منبع به بیا فان مجاز است 4