بهتر است روی پای خود بمیری تا روی زانو‌هایت زندگی کنی.
خوش آمدید - امروز : شنبه ۲ شهریور ۱۳۹۸
خانه » اخبار » پرسپولیس چهار – ذوب آهن صفر
پرسپولیس چهار – ذوب آهن صفر

پرسپولیس چهار – ذوب آهن صفر

در روز شکست طلسم‌ها برای برانکو، او با چهار گل مانور قدرت خود را در آزادی به نمایش گذاشت و ذوب را نیز به جمع تیم‌های شکست خورده برابر خود معرفی کرد.

 طلسم هفت بازی پیاپی ناکامی برابر ذوب آهن، طلسم گل نزدن‌های گادوین منشا و عدم پیروزی برانکو مقابل ذوب در این بازی شکست تا پرسپولیس با قدرت در صدر جدول حاضر شود.

سرخ‌ها اکنون با یک بازی کمتر و ۴ امتیاز فاصله قهرمانی خود در نیم فصل را جشن گرفتند و دو بازی بعدی آنها مقابل نفت آبادان و سپیدرود می‌تواند تحکم آنها در صدر را به همراه داشته باشد.

امیر قلعه نویی که پیش از این با تراکتورسازی و استقلال مقابل برانکو شکست خورده بود، اینبار تجربه شکست با ذوب آهن را هم به کارنامه خود اضافه کرد و رشید مظاهری نیز در یک روز کم فروغ نتوانست مانع از اشتباهات خط دفاعی تیمش شود و سرخ‌ها توانستند جشنواره گل خود در آزادی را با گل های منشا، علی پور، کامیابی نیا و احمدزاده رقم بزنند.

 

با گزارش لحظه به لحظه این دیدار و حواشی آن ورزش سه را در استادیوم آزادی همراهی کنید.

استادیوم آزادی               تماشاگر: ۳۰ هزار نفر
داور: محمدحسین زاهدی فرد کمک داوران: حسن ظهیری – مهدی عالیقدر – شاهو اصلانی  ناظر: علی خسروی

پرسپولیس:

 

علیرضا بیرانوند، سیدجلال حسینی، شجاع خلیل‌زاده، محمد انصاری، حسین ماهینی، محسن ربیع‌خواه، کمال کامیابی‌نیا، محسن مسلمان( ۷۹- فرشاد احمد زاده)، وحید امیری( ۸۶ – آدام همتی)، علی علیپور( ۷۸ – سیامک نعمتی) و گادوین منشا
سرمربی: برانکو ایوانکوویچ

ذوب آهن:

 

رشید مظاهری، محمد نژاد مهدی، جورجی گولسیانی، مهدی مهدی پور، سید محمد حسینی، احسان پهلوان(۶۴ – ربیع عطایا)، مرتضی تبریزی(۴۶ – مهدی رجب زاده)، دانیال اسماعیلی فر، مهران درخشان مهر(۷۷ –  محمد ستاری)، حمید بوحمدان و کی‌روش استنلی
سرمربی: امیر قلعه نویی

 

اخطار

کی روش استنلی(۶۷) محمد حسینی(۸۵) از ذوب آهن

 

شرح بازی

دو گل برای نیمه اول و دو گل نیز در نیمه دوم کار تیم قلعه نویی را در جدال هفته چهاردهم در استادیوم آزادی ساخت تا شاگردان برانکو به بهترین برد خود در این فصل مقابل ذوب دست یابند.

پرسپولیس که توانسته بود نیمه اول جدال مقابل ذوب را با دو گل علی علیپور و کامیابی نیا به سود خود خاتمه دهد، از ضعف بزرگ کانال سمت راست ذوب در نیمه دوم نیز سود برد و با طراحی حملات تیم خود از این سمت بار دیگر توسط وحید امیری و منشا صاحب فرصت سازی برای گل شد که یک بار منشا و یک بار نیز فرشاد احمدزاده توانستند گل بزنند و پرسپولیس را به برد چهار گله برسانند.

پرسپولیس با این برد و کسب ۳۱ امتیاز در صدر جدول جای گرفت و آمار جالب توجه ۲۴ گل زده در مقابل تنها ۶ گل دریافتی را رقم زد.

در سمت مقابل نیز ذوب اهن با ۱۶ امتیاز و تساوی در گل های دریافتی و به ثمر رسیده‌اش در همان جایگاه دهم جای گرفت.

 

شرح گل‌ها:

 

پرسپولیس ۱ ذوب آهن ۰: ( دقیقه ۲۲، علی علیپور): حرکت فوق العاده منشا درون هجده و پاس او برای وحید امیری با ارسال زمینی این بازیکن برای علیپور همراه شد تا آقای گل پرسپولیس ساده ترین کار برای باز کردن دروازه مظاهری را پیش رو داشته باشد.

 

پرسپولیس ۲ ذوب آهن ۰: ( کمال کامیابی نیا، دقیقه ۳۶) : روی ارسال کرنر محسن مسلمان کمال کامیابی نیا با ضربه سر گل دوم پرسپولیس را به نام خود کرد.

 

 

پرسپولیس ۳ ذوب آهن ۰ : ( گادوین منشا، دقیقه ۷۰): در حالی که ذوب به دنبال کم کردن فاصله گل ها بود علی علیپور با ارسال زمینی خود درون هجده قدم حریف، منشا را در آستانه دروازه خالی حریف قرار داد تا او ساده ترین راه را برای شکست طلسم خود در گلزنی داشته باشد.

 

پرسپولیس ۴ ذوب آهن ۰ : ( دقیقه ۷۹، فرشاد احمدزاده): ارسال دیدنی وحید امیری با ضربه سر فوق العاده فرشاد احمدزاده یک گل تماشایی را برای شاگردان برانکو به ارمغان آورد.

 

اتفاق ویژه

بار دیگر حریف مقابل پرسپولیس پنالتی از دست داد و از قضا اینبار هم ضربه‌ مامور زدن پنالتی به تیرک دروازه بیرانوند برخورد کرد. در شرایطی که زاهدی فر یک پنالتی پرحرف و حدیث برای ذوب اعلام کرده بود، تبریزی آن را به تیرک دروازه کوبید تا سرنوشتی مشابه محسن فروزان و بوعذار نصیب او شود.
تیم برانکو نیز با برتری چهار گله مقابل ذوب امیر قلعه نویی به بهترین برد خود مقابل این سرمربی و ذوبی ها دست یافت تا طلسم بزرگ هفت بازی بدون پیروزی مقابل این تیم شکسته شود.

 

بازیکن برتر

وحید امیری یا علی علیپور؟ هر دو بازیکن اینقدر خوب و موثر بازی کردند تا شرایط برای انتخاب بهترین بازیکن از بین یکی از این دو نفر سخت شود. علیپور با دوندگی های بی امان خود روز سختی برای ذوبی ها رقم زد و یک گل و یک پاس گل به نام خود کرد. وحید امیری نیز در یکی از برترین روزهای خود سمت چپ پرسپولیس را به محل ویرانگر سرخ‌ها علیه ذوب تبدیل کرد و دو پاس گل نیز به نام خود کرد. البته گادوین منشا نیز با یک گل و یک پاس گل شرایط خوبی در این بازی از خود به جا گذاشت تا عملکرد فوق العاده حمله وران پرسپولیس یک پیروزی پررنگ به نام آنها کند.

 

دقایق حساس:

 

دقیقه ۱۱: فرار علی علیپور از سمت راست زمین و پاس در عرض این بازیکن در محوطه ی جریمه به شکل خطرناکی از مقابل پای گادوین منشا عبور کرد.

دقیقه ۲۰: روی ارسال کرنر ذوبی ها فرصت خوبی داشتند تا از غفلت مدافعان پرسپولیس سود ببرند که تبریزی نتوانست ضربه مناسبی به توپ بزند و ضربه دروازه اعلام شد.

دقیقه ۲۷: شوت نه چندان قدرتمند احسان پهلوان را بیرانوند راهی کرنر کرد تا حریف فرصت خوبی نصیبش از روی این ضربه شود.

دقیقه ۳۲: حرکت فوق العاده پرسپولیسی‌ها در ضدحمله با پاس دیدنی وحید امیری برای محسن مسلمان همراه شد که کنترل ناقص هافبک پرسپولیس این موقعیت را از آنها گرفت.

دقیقه ۳۸: روی صحنه‌ای که مشخص بود داور تصمیم اشتباهی مرتکب شده، مرتضی تبریزی توانست با زیرکی از شجاع خلیل زاده یک پنالتی به نفع ذوب آهن بگیرد.

دقیقه ۴۰: پنالتی پر حرف و حدیث اعلام شده برای ذوبی ها را مرتضی تبریزی به تیرک دروازه کوبید تا شانس گلزنی برای این تیم از دست برود.

دقیقه ۴۵: اشتباه بیرانوند در هجده قدم و پاس اشتباه او به مهاجم ذوب آهن فرصت خوبی نصیب حریف کرد که تکل محمد انصاری مانع از گلزنی درخشان مهر شد.

دقیقه ۵۹: روی یک ضدحمله فوق سریع از سوی پرسپولیسی‌ها این منشا بود که با رشید مظاهری تک به تک شد؛ اما ضربه اش توسط گلر ذوب مهار شد.

دقیقه ۷۴: شوت پرقدرت کامیابی نیا را مظاهری به طور ناقص مهار کرد تا فرصت برای ضربه آکروباتیک علی پور مهیا شود؛ اما ضربه گلزن پرسپولیسی راهی به دروازه نیافت.

کپی برداری از مطالب سایت با درج لینک منبع به بیا فان مجاز است 1