امام علي(ع):هر كه نگاه خود را از حرام باز دارد دلش آرام خواهد شد.
خوش آمدید - امروز : جمعه ۴ مهر ۱۳۹۹
خانه » اخبار » اجتماعی » علت ممنوعیت دریافت عوارض در آزادراه قزوین – زنجان تا اطلاع ثانوی
علت ممنوعیت دریافت عوارض در آزادراه قزوین – زنجان تا اطلاع ثانوی

علت ممنوعیت دریافت عوارض در آزادراه قزوین – زنجان تا اطلاع ثانوی

دادستان قزوین گفت:شرکت‌ها اعم از دولتی و خصوصی موظف‌اند باید در قبال مبالغی که به‌ عنوان عوارض از خودروها دریافت می‌کنند، خدمات مناسبی ارائه دهند و تا رفع کلیه عیوب این محور دریافت عوارض ممنوع است.

حجت‌الاسلام‌ و المسلمین اسماعیل صادقی نیارکی دادستان عمومی و انقلاب قزوین، گفت:در آزادراه قزوین – زنجان، برخی نقاط با مشکل تخریب آسفالت و خاموش بودن روشنایی در فواصل طولانی و عدم ترمیم گاردریل‌هایی که در تصادفات تخریب‌شده و مشکلاتی در علائم راهنمایی و رانندگی وجود دارد که با توجه به همین دلایل و تا رفع کلیه عیوب و مشکلات این محور، دریافت عوارض از سوی شرکت مربوطه به دستور دادستانی، ممنوع شد.

دادستان قزوین با اشاره به اینکه شرکت آزادراه‌ها، باید در قبال دریافت عوارض از آزادراه‌ها، نگهداری کند، افزود: شرکت‌ها اعم از دولتی و خصوصی موظف‌اند در قبال مبالغی که به‌ عنوان عوارض از خودروها دریافت می‌کنند، خدمات ضروری و رفاهی از جمله آسفالت مناسب و ترمیم نقاط آسیب‌دیده، روشنایی در طول مسیر، گاردریل مناسب به‌منظور کاهش آسیب‌های تصادفات، نصب علائم مربوط به مقررات رانندگی و محل‌های توقف مجاز و تابلوهای هشدار، اطلاع از نقاط حادثه‌خیز و خدمات دیگر را به مسافران ارائه کنند.

صادقی نیارکی، خاطرنشان کرد: در آزادراه قزوین – زنجان، برخی نقاط با مشکل تخریب آسفالت و خاموش بودن روشنایی در فواصل طولانی و عدم ترمیم گاردریل‌هایی که در تصادفات تخریب‌ شده و مشکلاتی در علائم راهنمایی و رانندگی وجود دارد که با توجه به همین دلایل و تا رفع کلیه عیوب و مشکلات این محور دریافت عوارض از سوی شرکت مربوطه به دستور دادستانی ممنوع شد.

دادستان عمومی و انقلاب قزوین، عنوان کرد: رهبر معظم انقلاب به برخی از وظایف قوه قضاییه بارها تأکید کرده‌اند که احیا و استیفای حقوق عامه و حمایت از آزادی‌های مشروع مردم از وظایف مهم قوه قضائیه است و این قوه باید پرچمدار این موضوعات باشد و با مخالفان و معارضان حقوق عمومی در هر جایگاهی مقابله کند.

دادستانی به‌ عنوان مدعی‌العموم، پرچمدار حقوق عمومی در جامعه است و در هر زمینه‌ای که لازم باشد از حقوق مردم با قدرت دفاع و با متخلفان و قانون‌شکنان مقابله می کند.

صادقی در پایان به تبصره ۳ ماده ۱۴ قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی اشاره کرد و گفت: طبق این ماده، اگر نقصی از راه، باعث ورود خسارت به استفاده‌کنندگان شود و بر اساس نظر کارشناسان تصادف، نقص راه، مؤثر در تصادفات باشد، محافظ راه ملزم به جبران خسارت خواهد شد، بنابراین محافظ راه حتی اگر ثابت کند که مرتکب هیچ‌گونه تقصیری نشده یا اوضاع‌واحوال حادثه برای او ناشناخته است، نمی‌تواند از مسئولیت معاف شود.

کپی برداری از مطالب سایت با درج لینک منبع به بیا فان مجاز است 1