قدر زمان حال را بدانید که گذشته هرگز برنمی گردد و آینده شاید نیاید.(گالیله)
خوش آمدید - امروز : سه شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۹
خانه » اخبار » سلفی های ایراد دار
سلفی های ایراد دار

سلفی های ایراد دار

عکس سلفی گرفتن خوب است و یادگاری میماند اما گاهی سلفی گرفتن به ناهنجاری تبدیل شده و نگران کننده میشود.

تحقیقات نشان می دهد زنان تقریبا دو برابر مردان از خودشان سلفی می اندازند و برای اینکه در عکس سلفی شان، زیباتر بیفتند، وقت زیادی را صرف می کنند.

جالب است بدانید اختلال خودزشت انگاری (body dysmorphic disorder) دردوسوم افرادی که به طورافراطی سلفی می گیرند، دیده شده است. این افراد ممکن است ساعت ها وقت بگذارند تا از خودشان عکسی بگیرند تا در آن زیباتر از چیزی که واقعا هستند به نظر برسند و ضعف های احتمالی ظاهری شان هم در سلفی شان، کمتر مشخص باشد.

به طورکلی سلفی گرفتن که وقت زیادی از شما بگیرد و شما را به وسواس بیندازد، نشان می دهد که سلفی ایرادداری است.

عده ای هم هنوز از آخرین زمانی که سلفی انداخته و روی شبکه های اجتماعی بازخوردش را دیده اند، ۲۰ دقیقه نگذشته که باز دل شان می خواهد خود را با  یک سلفی دوباره ، یهویی به همه نشان دهند! این سری افراد هم با توجه به تمرکز افراطی شان بر «خودجلوه گری» روی شبکه های اجتماعی و جلب محبت و توجه احتمالی که از آنها دریافت می کنند، درمعرض خطر ابتلا به اختلال روانی «نمایشگری» و «خودشیفتگی» هستند.

اگر بخواهیم عدد و رقم بگوییم، سلفی گرفتن روزانه بیش از سه یا چهارعدد و نمایش دادن آنها درفضای مجازی، نشان دهنده این است که شمادرمعرض ابتلابه یک اختلال روانی قراردارید.

سلفی گرفتن در مراسم سوگواری یا ایجاد شرایط خطرناک، بغرنج و بحرانی برای گرفتن سلفی های بهتر هم دسته سوم حرکت هایی است که روانشناسان را درمورد میزان سلامت روانی سلفی گیرندگان، نگران می کند.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

کپی برداری از مطالب سایت با درج لینک منبع به بیا فان مجاز است 5