گفتگو با خردمندان و دانشوران ، پاداشی کمیاب است.
خوش آمدید - امروز : چهارشنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۹
خانه » اخبار » اجتماعی » زائران حج تمتع امسال تحت پوشش بیمه ایران قرار گرفتند
زائران حج تمتع امسال تحت پوشش بیمه ایران قرار گرفتند

زائران حج تمتع امسال تحت پوشش بیمه ایران قرار گرفتند

زائران حج تمتع سال ۹۶ با  انعقاد قرارداد گروهی با سازمان حج و زیارت ، تحت پوشش بیمه های درمان، عمر ، حادثه و مسئولیت بار شرکت سهامی بیمه ایران قرار گرفتند.

🔹بر اساس این قرارداد پرداخت غرامت به هر یک از بیمه شدگان در صورت
➖ فوت در اثر حادثه مبلغ ۲,۷۰۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال ( معادل ۲۷۰ میلیون تومان)
➖ حادثه منجر به نقص عضو یا از کار افتادگی دائم کلی یا جزیی درصدی از مبلغ ۲,۷۰۰,۰۰۰,۰۰۰ ( معادل ۲۷۰ میلیون تومان)
➖ فوت به هر علت مبلغ ۲۰۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال (معادل ۲۰ میلیون تومان)
➖ بستری شدن در مراکز درمانی ایران به علل بیماری یا حادثه در زمان پوشش بیمه ای تا سقف ۲۰۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال (معادل ۲۰ میلیون تومان) است.

🔹مدت زمان آغاز تعهدات بیمه ۴۸ ساعت قبل از اعزام به حج تا ۷۲ ساعت پس از مراجعت به کشور است. در شرایط خاصی این زمان تا دو هفته تمدید می شود.

🔹اگر با تشخیص پزشک، بیمار به ادامه درمان نیاز داشته باشد، بیمه ایران تا ۹۰ روز و سقف ۲۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال (معادل ۲ میلیون تومان) پوشش بیمه ای را ادامه می دهد.

🔹حداکثر تعهد بیمه‌گر برای بیمه مسئولیت ‌بار و اموال زائران در زمان رفت تا مبلغ ۱۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال و در زمان برگشت تا مبلغ ۲۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال است .

    بهروز ناظمی، مدیر بیمه های اشخاص بیمه ایران، مدت زمان آغاز تعهدات این بیمه نامه را برای هر یک از زائران ۴۸ ساعت قبل از اعزام به حج تا ۷۲ ساعت پس از مراجعت به کشور اعلام و تاکید کرد : در صورتی که زائر در کشور عربستان ، بیمار یا مصدوم شده و بر اثر آن به ایران مراجعت کرده و در مرکز درمانی بستری شود تا دو هفته پس از بازگشت نیز تحت پوشش بیمه ایران خواهد بود.

مدیر بیمه های اشخاص بیمه ایران، پرداخت هزینه های درمان سرپایی و پاراکلینیکی به علت بیماری یا حادثه تا سقف ۲۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال (معادل ۲ میلیون تومان ) را از دیگر تعهدات این بیمه نامه بر شمرد و تاکید کرد : پرداخت هزینه های درمانی بیمار یا مصدومی که به دلیل بیماری یا حادثه در بیمارستان بستری و تحت درمان قرارگرفته و با نظر پزشک معالج خویش ترخیص شده ولی به منظور ادامه درمان حداکثر تا مدت ۹۰ روز از زمان وقوع بیماری یا حادثه لازم است در بیمارستان بستری شود یا تحت عمل جراحی قرار بگیرد در این قرارداد تحت پوشش بوده لیکن پس از آن پوشش بیمه ای نامبرده امکان پذیر نخواهد بود.

 ناظمی در ادامه گفت :  حداکثر تعهد بیمه گر برای بیمه مسئولیت بار و اموال زائران در طول مدت اعتبار این قرارداد برای هر زائر در زمان رفت تا مبلغ ۱۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال ودر زمان برگشت تا مبلغ ۲۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال است .

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

کپی برداری از مطالب سایت با درج لینک منبع به بیا فان مجاز است 3