پس به یاد من باشید تا به یاد شما باشم (خداوند)
خوش آمدید - امروز : دوشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۶
خانه » اخبار » رشد افسار گسیخته در افزایش قیمت سکه و دلار در ایران

اطلاعیه سایت

رشد افسار گسیخته در افزایش قیمت سکه و دلار در ایران

رشد افسار گسیخته در افزایش قیمت سکه و دلار در ایران

این روزها افزایش قیمت چشم گیر در دلار و هم در بازار سکه ، همچنین بعد از ماه صفر در قیمت طلا، از داغ ترین خبرهای اقتصادی است.

 رشد قیمت دلار در بازار رسمی و غیر رسمی با سرعت زیادی روبه افزایش است و در حال حاضر در بازار به ۳۸۲۰ تومان رسیده است. همچنین نرخ دلار مبادله‌ای حدود ۳۲۱۰ تومان بوده و فاصله آن با نرخ آزاد تا ۶۰۰ تومان افزایش پیدا کرده، این در حالی است که تا حدود یک ماه پیش این فاصله به کمتر از ۵۰۰ تومان کاهش یافته بود. این اختلاف قیمت در حالی رخ می‌دهد که دولت و بانک مرکزی برای یکسان سازی نرخ ارز تا پایان سال جاری با هم توافق کرده بودند، اما عجیب است که این توافق فقط در حد حرف بوده و عملا چنین چیزی مشاهده نمی شود!!!

در ادامه ببینیم در بازار سکه چه اتفاقی روی داده است.

قیمت نوسان تمام سکه بهار آزادی:

سکه تمام طرح جدید اوایل هفته گذشته حدود یک میلیون و ۱۰۰ هزار تومان فروخته شد و در میانه‌های هفته در مسیر صعودی قرار گرفت و به یک میلیون و ۱۱۳ هزار تومان رسید. در ادامه هفته در جهت کاهش حرکت کرد و به یک میلیون و ۱۰۴ هزار تومان کاهش یافت اما در ابتدای هفته جاری بار دیگر سمت و سوی افزایشی پیدا کرد و به یک میلیون و ۱۱۴ هزار تومان رسید تا در مجموع این نوع سکه در بازار آزاد حدود ۱۴ هزار تومان افزایش قیمت پیدا کرده باشد.

قیمت نوسان نیم سکه:

همچنین نیم سکه در همین بازه زمانی با روند صعودی روبرو شد و ۴۰۰۰ تومان افزایش قیمت را پشت سر گذاشت. این سکه در اوایل هفته گذشته ۵۵۸ هزار تومان در بازار عرضه شد و در میانه‌های هفته به ۵۶۰ هزار تومان رسید و در ادامه در ابتدای هفته جاری و بازار دیروز با ادامه این حرکت افزایشی به ۵۶۲ هزار تومان رسید.

قیمت نوسان ربع سکه:

وضعیت ربع سکه تا حدودی متفاوت از سکه تمام و نیم سکه بود و در حدود یک هفته اخیر با نوسان قیمت روبرو شد. ربع سکه در ابتدای هفته گذشته ۲۹۷ هزار تومان قیمت داشت و در ادامه و در میانه های هفته گذشته به ۲۹۵ هزار تومان کاهش یافت.در نخستین روز هفته جاری بار دیگر به ۲۹۷ هزار تومان بازگشت و در بازار دیروز معکوس شد و روی ۲۹۶ هزار تومان ایستاد تا در این بازه زمانی ۲۰۰۰ تومان نوسان قیمت داشته باشد.

نوسان قیمت حتی در سکه گرمی:

همچنین در میان دیگر انواع سکه، سکه گرمی در هفته اخیر بین ۱۸۴ تا ۱۸۶ هزار تومان در نوسان بود

به گفته رییس اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان طلا، با اتمام ماه صفر به مرور زمان شاهد افزایش میزان داد و ستد و افزایش قیمت‌ها در بازار طلا و سکه خواهیم بود!!!!( افزایش قیمت بیش از آنچه که در این مطالب ذکر شده است خواهد بود )

 

افزایش قیمت دلار و سکه

کپی برداری از مطالب سایت با درج لینک منبع به بیا فان مجاز است 1