کسی را که به تو شنا یاد داد، غرق مکن.
خوش آمدید - امروز : چهارشنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۶
خانه » مطالب ویژه » دختری که نمی خندد + تصاویر

اطلاعیه سایت

دختری که نمی خندد + تصاویر

دختری که نمی خندد + تصاویر

خندیدن در زندگی چه تاثیری دارد؟

ما یک خنده ذاتی یا خنده درونی داریم و یک خنده مصنوعی یا اکتسابی. خنده درونی مربوط به کودک درون ما می شود. ما زمانی که عمیقاً نسبت به یک مسئله ای شاد شویم، شروع می کنیم به خندیدن. کما این که عکس این قضیه نیز صادق است. وقتی که ما غمگین می شویم، شروع به گریستن می کنیم. پس این هیجانات به واقع مکمل شخصیت ما هستند. خنده درونی (خنده واقعی)، بخشی از عملکرد شادی کودک درون ماست. مگر این که ما بخواهیم لبخند اکتسابی بزنیم. لبخند اکتسابی لبخندی است که مثلاً من در عین ناراحتی با ورود یک شخص تازه وارد به محیط، لبخند می زنم و سعی می کنم خودم را شاد نشان دهم که از آمدن او خوشحال شده ام. ولی اگر بخواهید خنده واقعی را ببینید، باید به سراغ کودکان بروید ، بازی ها و ارتباط هایی که با هم دارند و خنده هایی که از ته دل سر می دهند. در حقیقت خندیدن ، نوعی ابراز هیجان و شادمانی است.

خبری عجیب و باورنکردنی به تازگی منتشر شده که نشان می دهد یک کودک دختر اصلا نمی خندد.این اتفاق حدود ۲ سال است که رخ داده و والدین او به شدت نگران این کودک هستند.

این حالت به دلیل سندرم نادر مغزی در به وجود آمده است. امیلی ماتیوز در روز حدود ۲۰ بار تشنج میکند. تشنج های زیاد موجب شده  که امیلی توانی حتی برای حتی خنده هم نداشته باشد.

این بیماری نادر که تنها ۴۰۰۰ هزار نفر در دنیا به آن مبتلا هستند مربوط به توقف رشد قسمتی از مغز در دوران جنینی است . این سندروم به قدری روی بدن تاثیر دارد که می تواند امیلی را کور کند.

مادر امیلی می گوید من دوران بارداری طبیعی را گذراندم و هیچ مشکلی نداشتم ، اما مثل اینکه این یک مشکل ژنتیکی است و در دست من نبوده. حدود ۲ هفته پس از تولد امیلی او دچار حالتهای غیر طبیعی از جمله قرمزی صورت و حالت خفگی شد که۵ بار در روز برایش اتفاق می افتاد. من گمان کردم که یک رفلکس ساده معده باعث این موضوع شده اما اینطور نبود.

والدین امیلی از قشر متوسط جامعه هستند و پول زیادی ندارند که برای او خرج کنند ، بر اساس نظرات پزشکان امیلی نباید زیاد تکان بخورد چون بیشتر تشنج می کند.

 

5473493_379

5473495_585

کپی برداری از مطالب سایت با درج لینک منبع به بیا فان مجاز است 6