عزیزانم هنگام نشستن, بزرگان و ریش سپیدان را بر خود مقدم بدانید.(کوروش کبیر)
خوش آمدید - امروز : یکشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۷
خانه » اخبار » اجتماعی » خودداری شرکت رنو از تمدید قرارداد تولید تندر ۹۰ در ایران
خودداری شرکت رنو از تمدید قرارداد تولید تندر ۹۰ در ایران

خودداری شرکت رنو از تمدید قرارداد تولید تندر ۹۰ در ایران

شرکت رنو تاکنون از تمدید قرارداد تولید تندر ۹۰ در ایران خودداری کرده است.


اواسط سال ۱۳۹۳ بود که یک خبرگزاری گفت اعتبار قرارداد تولید تندر ۹۰ در ایران به اتمام رسیده است.

در آن زمان یک مقام مسوول در صنعت خودرو خبر داد: ” متاسفانه رنو به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی کرده که می‌تواند از آن سوی دنیا تولید تندر ۹۰ در ایران را متوقف کند. در این شرایط رنو قرارداد تولید تندر ۹۰ در ایران را که مدت زمان اعتبار آن نیز به پایان رسیده، تمدید نکرده است”.

اگرچه در آن زمان شنیده می‌شد رنو منتظر مشخص شدن نتیجه مذاکرات بین‌المللی برای رفع تحریم‌ها است تا نسبت به تمدید قرارداد تولید تندر ۹۰ اقدام کند، اما هم‌اکنون با وجود گذشت حدود دو سال از لغو رسمی تحریم‌ها،شرکت رنو این قرارداد را تمدید نکرده است.

ناصر آقامحمدی – مدیرعامل پارس خودرو نیز از عدم تمدید این قرارداد خبر داد و گفت: “در این زمینه در حال مذاکره با رنو هستیم”.

در این شرایط مشخص نیست که چرا رنو با وجود گذشت حدود دو سال از لغو رسمی تحریمها و موج بازگشت خودروسازان خارجی به ایران از جمله پژو و هیوندای، چرا تاکنون از تمدید قرارداد تولید تندر ۹۰ در ایران خودداری کرده است.

این وضعیت در حالی است که اگرچه قرار بود قرارداد همکاری این شرکت فرانسوی و سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) برای آغاز تولید مشترک خودرو در ایران تا پایان سال گذشته به امضا برسد اما این قرارداد هنوز منعقد نشده و شنیده می‌شود که دلیل طولانی شدن مذاکرات، برخی خواسته‌های رنو بوده که از سوی طرف ایرانی مورد پذیرش قرار نگرفته است.

کپی برداری از مطالب سایت با درج لینک منبع به بیا فان مجاز است 5