در این جهان، همواره برای كسانی كه از خطری بهراسند، خطری وجود خواهد داشت.
خوش آمدید - امروز : دوشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۸
خانه » اخبار » حمله نیکی کریمی به نگاه جنسیتی صدا و سیما
حمله نیکی کریمی به نگاه جنسیتی صدا و سیما

حمله نیکی کریمی به نگاه جنسیتی صدا و سیما

نیکی کریمی تهیه کننده و بازیگر فیلم آذر در انتقاد به پخش نشدن تیزر فیلم سینمایی آذر از صدا و سیما به شدت عصبانی شد و در پستی اعتراض خود را به این مساله نشان داد.

نیکی کریمی بازیگر ۴۶ ساله سینمای ایران گفت: رسانه ملی ما را به چشم غیر خودی می نگرد.

نیکی کریمی نوشت:

*****

«بعد از سال‌ها فعالیت هنرى که بخشى از آن حضور در تلویزیون و بازى در آن به احترام مخاطبانش بود، رسانه ملى که مى‌بایست چون پدر به همه نگاه یکسان داشته باشد با نگاه غیرخودى و غیرهمه گیر به ما مى‌نگرد.

به نظر مى‌رسد فیلم‌هاى تجارى چون بى‌خطر و ملى‌تر هستند مشمول حمایت بیشتری می‌شوند و گویى امروز از سینماى ایران همین طلب مى شود!

فیلم «آذر» درباره موضوع ساده‌ای حرف می‌زند که برای بعضی‌ها شنیدن آن سخت است. وقتی می‌بینم که سیستم پخش فیلم ، فقط ۱۵ سینما در اختیار آذر می‌گذارد و این درحالیست که فیلم‌های تجاری تا ۷۰ سینما در اختیار دارند و صدا و سیما هم بعد از کلی خرده فرمایش، تیزر فیلم را رد می‌کند ، تازه متوجه می‌شویم ماجرا چیست.

شاید این است که سینمای مردانه و صدا و سیمای مردانه ، از شما می خواهند که زن همان نقش سنتی و نهایتا کمدی را به عهده بگیرد تا به او اجازه دیده شدن بدهند.

من ٢٧ سال وارد این بازی نشدم ، نه در بازیگری‌ام ، نه در کارگردانی‌ام و نه تهیه‌کنندگی‌ام. من یک زن مستقل ایرانی هستم و به زن مستقل ایرانی فکر می‌کنم و برایش ارزش قائل هستم.»

نیکی کریمی تهیه کننده و بازیگر فیلم «آذر»

کپی برداری از مطالب سایت با درج لینک منبع به بیا فان مجاز است 3