گنج هائی که در قلب هستند ، قابل سرقت نیستند.
خوش آمدید - امروز : یکشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۷
خانه » اخبار » اجتماعی » حجاج ایرانی از اعزام به عربستان بازمیمانند؟
حجاج ایرانی از اعزام به عربستان بازمیمانند؟

حجاج ایرانی از اعزام به عربستان بازمیمانند؟

کارشکنی عربستان در صدور ویزای تیم دیپلماتیک ایران احتمال لغو اعزام حجاج ایرانی به عربستان را افزایش میدهد.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه عربستان هنوز به هیات ۱۰ نفره دیپلماتیک ایران ویزا نداده است گفت: درصورت عدم‌همکاری عربستان موضوع اعزام حجاج منتفی می‌شود.

 محمدابراهیم رضایی بیان کرد: در جریان مذاکره با عربستان مقرر شده بود تیمی ۱۰نفره از وزارت خارجه اوایل شوال به این کشور اعزام شوند تا امور کارگزاری را انجام دهند.

رضایی تصریح کرد: لازم است پیش از حضور حجاج ایرانی در عربستان تیمی از وزارت خارجه برای رسیدگی به امور حجاج از قبل در عربستان مستقر شده باشد اما هنوز این کشور اقدام به صدور ویزا برای آنها نکرده است.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی به خانه ملت گفت: اگر سعودیها اجازه حضور این افراد در عربستان را ندهند، کارشکنی کرده و اجازه اعزام حجاج نیز داده نمی‌شود و با مشکل جدی مواجه خواهیم شد.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان با بیان اینکه وزارت امور خارجه پیگیر این موضوع است، خاطرنشان کرد: اگر این مشکل برطرف نشود باید در اعزام حجاج بازنگری شود چرا که فرصتی برای استقرار تیم ۱۰نفره در عربستان نمانده ضمن اینکه کمیسیون امنیت ملی نیز علی‌رغم تعطیلی مجلس این موضوع مهم را مورد پیگیری قرار می‌دهد.

 

کپی برداری از مطالب سایت با درج لینک منبع به بیا فان مجاز است 2