عمر آنقدر کوتاه است که نمی‌ارزد آدم حقیر و کوچک بماند.
خوش آمدید - امروز : جمعه ۲۷ مهر ۱۳۹۷
خانه » اخبار » اولین دعوت ترامپ از عرب ها
اولین دعوت ترامپ از عرب ها

اولین دعوت ترامپ از عرب ها

610877_203

 

رئیس جمهور تازه انتخاب شده آمریکا در اولین هفته های کاری خود از یک مسئول عربی که همان نخست وزیر عراق  است درخواست کرد تا به آمریکا سفر کند.

حیدر العبادی نخست وزیر عراق است.
دفتر وی در بیانیه‌ای که انتشار کرده ، اظهار داشته حیدر العبادی در طی تماس تلفنی که با دونالد ترامپ داشته است ، برگزیده شدن ترامپ به عنوان رئیس جمهور آمریکا را به او تبریک گفته است.

در این تماس تلفنی دو طرف در خصوص پیروزی‌های نیروهای عراقی در جنگ علیه داعش و اهمیت هماهنگ‌سازی تلاش‌ها برای ریشه کن کردن تروریسم و تفکرات گروه‌های تندرو بحث و تبادل نظر کردند.

این تماس تلفنی زمینه ای برای صحبت در مورد پیروزی های عراق علیه داعش و در ادامه یک سو شدن آنها در جهت ریشه کردن تروریسم و گروههای تندرو را در پی داشت.
العبادی در این تماس تلفنی بر تمایل عراق نسبت به افزایش همکاری‌ها و روابط دوجانبه تاکید کرده و عنوان داشت که ایجاد تغییرات ماهیتی باعث شد وحدت و همکاری مشترک میان تمامی عراقی‌ها بدون در نظر گرفتن قومیت و طایفه‌های آنها افزایش یابد و بدین ترتیب ما بر جنگ علیه داعش و محافظت از حاکمیت عراق تمرکز می‌کنیم.

ترامپ پس از تبریک پیروزی‌ها عراق تاکید کرد که ” شما شریکان اساسی ما هستید و حمایت مستحکم و قدرتمندی را دریافت خواهید کرد”

این دیدار در ۲۰ ژانویه پس از انجام مراسم تحلیف حیدر العبادی صورت میگیرد.

کپی برداری از مطالب سایت با درج لینک منبع به بیا فان مجاز است 1