کامیابی تنها در این است که بتوانی زندگی را به شیوه خودسپری کنی.
خوش آمدید - امروز : یکشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۷
خانه » اخبار » اجتماعی » افزایش دایره کسانی که با وجود فرمان ترامپ می‌توانند ویزا بگیرند
افزایش دایره کسانی که با وجود فرمان ترامپ می‌توانند ویزا بگیرند

افزایش دایره کسانی که با وجود فرمان ترامپ می‌توانند ویزا بگیرند

در فرمان مهاجرتی ترامپ، رابطه اصیل از فرمان منع دریافت ویزا معاف شدند.

دیوان عالی ایالات متحده در روز دوشنبه ۵ تیر ۱۳۹۶ ، بخش‌هایی از فرمان ممنوعیت موقت ورود اتباع شش کشور عمدتا مسلمان و پناهندگان به خاک این کشور را اجرایی کرد.

بر اساس این فرمان، اتباع ۶ کشور مشمول تحریم مهاجرتی ترامپ پس از ساعت یادشده تنها در صورت داشتن یک خویشاوند درجه یک در آمریکا یا ارتباط رسمی با یک نهاد آمریکایی معتبر می‌توانند وارد خاک آمریکا شوند.

بنابراین از صبح جمعه، پدربزرگ و مادربزرگ، عمه، خاله، دایی، عمو، خواهرزاده، برادرزاده، نوه یا هر خویشاوند درجه دو دیگر اتباع ۶ کشور مسلمان که در حال حاضر در آمریکا اقامت دارند برای دیدار با آنها اجازه ورود به این کشور را ندارند.

درپی شکایت هاوایی و چندین ایالت دیگر، قاضی فدرال حکم داده که تفسیر دولت آمریکا از تصمیم دیوان عالی دقیق نبوده و گفته که پدربزرگ، مادربزرگ، خاله، دایی، عمه، عمو، همسر خواهر، همسر برادر،‏ نوه، خواهرزاده، برادرزاده ‏و همین‌طور خاله‌زاده، عموزاده، دایی‌زاده، عمه‌زاده هم مصداق «رابطه اصیل» اند و به این ترتیب از فرمان منع ویزای ترامپ معاف می‌شوند.

یعنی کسی که یکی از این بستگان را در آمریکا داشته باشد، معاف از فرمان منع ویزا ست.
‏‌
و بخش مهم دیگر از این حکم این‌که پناهجویانی که یک سازمان پناهندگی در آمریکا گفته بوده آنها را به آمریکا می‌برد شامل «رابطه اصیل» حساب می‌شوند و معاف از فرمان منع ویزا توسط ترامپ میشود.

کپی برداری از مطالب سایت با درج لینک منبع به بیا فان مجاز است 5