شما بدون تسلط بر خود نمی توانید فاتح دیگران باشید.
خوش آمدید - امروز : دوشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۷
خانه » اخبار » اجتماعی » احضار ۷ استاندار و قرار جلب دادرسی ۲ تن از آن ها
احضار ۷ استاندار و قرار جلب دادرسی ۲ تن از آن ها

احضار ۷ استاندار و قرار جلب دادرسی ۲ تن از آن ها

آخرین وضعیت احضار استانداران….

دادستان تهران بااشاره به رسیدگی به جرائم انتخاباتی گفت: در خصوص تخلفات انتخابی جمعا ۲۷۷ شکایت داشتیم که جزئیات آن موجود است. تعدادی از این شکایات رسیدگی و در دادسرا منتهی به صدور قرار منع تعقیب شده و برخی منتهی به صدور کیفرخواست شده است و تحقیقات برخی هنوز تکمیل نشده است. هفت استاندار احضار و پس از اخذ آخرین دفاع، نسبت به دو نفر از آن‌ها قرار جلب به دادرسی صادر شده است

دادستان تهران در ادامه افزود:
🔹عده‌ای در ظاهر مدعی پاک دستی هستند و شعار علیه فساد می‌دهند اما از فساد و افراد فاسد حمایت می‌کنند.
🔹نوبت رسیدگی به پرونده مفسدان کلان که می‌رسد موضوع را سیاسی جلوه می‌دهند.
🔹رسیدگی به پرونده‌های مهم و مرتبط با موضوع فساد نتیجه‌ زحمات بازپرسان گمنامی است که از سوی متهمان و عقبه‌های آنان مورد هجمه قرار می‌گیرند.
🔹هفته گذشته آقایی که در گذشته مسئولیت داشته، نامه‌ای متضمن مطالب توهین‌آمیز و کذب علیه قوه قضاییه و بازپرس پرونده انتشار داده که صرف نظر از مجرمانه بودن مفاد این نامه حق تعقیب قضایی این شخص محفوظ است.
🔹ادعاهای نویسنده نامه که به نقل از متهم آورده است، به گونه‌ ای بود که گویا این متهم را در زندان هارون‌الرشید یا گوانتانامو نگه داشته‌اند! و مدعی شده که به او اجازه خرید غذا از خارج زندان داده نشده و در انفرادی بوده و رنگ آفتاب را ندیده است.
🔹این خواسته متهم بوده و اکنون حامی وی مدعی شده است که او در انفرادی نگه‌داری می‌شده است.
🔹در مورد  پرونده‌های تخلفات انتخابات نیمی از شکایات واصله از دستگاه‌های دولتی و نیمی از سوی ستادها است و در این راستا هفت استاندار احضار و پس از اخذ آخرین دفاع، نسبت به دو نفر از آن‌ها قرار جلب به دادرسی صادر شده است. پنج استاندار دیگر احضار شده‌اند.
🔹همچنین ۶ فرماندار احضار شده‌ که در مورد یکی از آن‌ها کیفرخواست صادر شده است./

کپی برداری از مطالب سایت با درج لینک منبع به بیا فان مجاز است 5