هیچ می دانی فرصتی که از آن بهره نمی گیری ،آرزوی دیگران است.(جک لندن)
خوش آمدید - امروز : پنجشنبه ۲۱ فروردین ۱۳۹۹
خانه » اخبار » اجتماعی » آخرین فرصت تعویض شناسنامه های قدیمی
آخرین فرصت تعویض شناسنامه های قدیمی

آخرین فرصت تعویض شناسنامه های قدیمی

شناسنامه های قدیمی تا پایان امسال اعتبار دارند.

شجاعی،معاون اسناد هویتی سازمان ثبت احوال استان اصفهان عصر دیروز در جلسه شورای هماهنگی ثبت وقایع حیاتی شهرستان شهرضا و در جمع خبرنگاران با اشاره به آمار ولادت در استان و شهرستان شهرضا بیان کرد: آمار ولادت در ۴ ماهه نخست سال در اصفهان، ۲۷هزار و ۶۰۲ نفر و در شهرضا این آمار ۷۹۶ ولادت بوده است.

شجاعی با بیان اینکه آمار ولادت نسبت به سال گذشته در شهرضا که ۸۶۶ نفر بوده با کاهش ۸ درصدی مواجه بوده است، افزود: ثبت فوت در ۴ ماهه نخست سال در استان ۷ هزار و ۶۲۳ نفر است که در شهرضا این آمار ۲۹۸ نفر بوده و نسبت به سال گذشته که ۲۴۱ نفر بوده افزایش پیدا کرده است.

معاون اسناد هویتی سازمان ثبت احوال استان اصفهان با اشاره به اینکه در ۴ ماهه نخست امسال در استان ۱۰هزار و ۵۷۶ واقعه ازدواج انجام شده، بیان کرد: در ۴ ماهه نخست سال در شهرضا ۳۷۷ ازدواج رخ داده که سال ۹۵ این آمار ۵۵۳ واقعه ازدواج بود.

شجاعی با بیان اینکه ولادت در استان اصفهان ۱۰۰ در ۱۰۰ و وفات نزیک به ۱۰۰ در ۱۰۰ ثبت می‌شود، گفت: بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده در حال حاضر روند ثبت فوت افراد چند دقیقه بعد از فوت انجام شده و این دقیق بودن آمارها و اطلاعات یکی از افتخارات سازمان ثبت احوال است.

معاون اسناد هویتی سازمان ثبت احوال استان اصفهان خطاب به مراجعانی کهبرای دریافت کارت هوشمند ملی به دفاتر پستی، پیشخوان و یا اداره‌های ثبت احوال مراجعه نکرده‌اند، خاطرنشان کرد: در صورت مراجعه نکردن برای تحویل کارت هوشمندملی درباره ابطال آن تصمیم گیری می‌شود.

شجاعی با بیان اینکه هم‌اکنون کارت هوشمند ملی برای افرادی که به سن ۱۵ سالگی رسیده‌اند صادر می‌شود، افزود: جمعیت بالای ۱۵ سال استان اصفهان بیش از ۴ میلیون نفر است.

معاون اسناد هویتی سازمان ثبت احوال اصفهان در ادامه گفت: کارت هوشمند ملی با ارائه ۳ کاربرد اصلی شناسایی، تصدیق هویت و امضای دیجیتال، این امکان را فراهم می‌کند تا از آن به عنوان یک ابزار چند کاره استفادهکرد.

معاون اسناد هویتی سازمان ثبت احوال استان اصفهان با اشاره به اینکه تعویض شناسنامه‌های قدیمی فقط تا پایان امسال فرصت دارد، تصریح کرد: برای زمان تغییر شناسنامه‌ها هنوز تصمیم‌ گرفته نشده و با این وجود تعویض شناسنامه‌های قدیم به دلیل مکانیزه شدن، امنیت بیشتر و اصلاح آن از خدشه‌ها و عیب‌ها ضروری است.

شجاعی تعداد نوزادان به دنیا آمده و دارای شاسنامه در سال گذشته را ۸۱ هزار و ۷۹۴ نفر اعلام کرد و افزود: نداشتن شناسنامه به معنی وجود نداشتن فرد در جامعه است و او را از تمام خدمات کشور شامل تحصیل، بیمه و دریافت یارانه‌ها محروم می‌کند.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

کپی برداری از مطالب سایت با درج لینک منبع به بیا فان مجاز است 1